Geslaagde Verkeersdag

Afgelopen donderdag werd voor de 9e keer de Verkeersdag georganiseerd. 167 Leerlingen van de scholen uit Breezand, Anna Paulowna en Wieringerwaard deden hun fietsexamen, waarbij zij een route moesten fietsen langs 14 controleposten. Op sportpark Kleine Sluis waren diverse activiteiten georganiseerd die te maken hebben met het verkeer. Dit jaar stond het verbod op het fietsen met een mobiel apparaat centraal. Dit is een nieuwe regel, die vanaf 1 juli is ingegaan. Ed van der Vlies van VVN Anna Paulowna: “We zien steeds vaker kinderen op een mobiel in handen fietsen. Een ongeluk zit in een klein hoekje dus is het belangrijk dat je je aandacht en je ogen op de weg houdt en niet op een klein beeldschermpje. Veel kinderen waren nog niet bekend met deze nieuwe regelgeving en zijn zeker na deze dag ervan bewust geworden.” In totaal is 94% van de leerlingen geslaagd voor het fietsexamen.